چطور غذاهایمان را غنی از فیبر و ویتامین کنیم ؟

آیا می دانستید مهم ترین وعده غذایی شما یعنی همان نان و برنج، فاقد فیبر و ویتامین های کافی است؟  اما چرا و چطور می‌توانیم این کمبود را برطرف کنیم؟
پس تا انتها با ما باشید چون قرار است اصلی ترین ماده مغذی جدا شده از نان و غلات مصرفی‌تان را به سفره‌ی غذایتان برگردانیم.

 

اما سبوس گندم چیست و چطورشد که از نان و غلات مصرفی ما حذف شد؟

سبوس برنج، بخش گمشده پازل سفره‌ی‌غذای ایرانیان

سبوس موجود در موادغذایی

سبوس در واقع همان پوسته‌ی بیرونی دانه‌های گندم است که سرشار از فیبر و ویتامین‌های ضروری مورد نیاز بدن به خصوص کودکان می‌باشد. از طرفی دارای ماده‌ای به نام اسیدفیتیک هم می‌باشد که می ‌تواند جذب ویتامین‌ها و املاح را در بدن ما کم کند و به همین دلیل است که هنگام تهیه نان و برنج، بخش مهم غذایی آن یعنی سبوس را حذف می‌کنند.

همیشه پای یک مزاحم در میان است

پس تا اینجا متوجه شدیم که سبوس برنج در کنار تمام مواد مغذی و ضروری که دارد، حاوی مقداری اسیدفیتیک هم هست که که برهم زننده‌ی جذب املاح در بدن می‌باشد. اما چطور می‌شود هم پای این عامل مزاحم (اسیدفیتیک) را از این ماجرا برید و هم از خواص سبوس در غلات خود استفاده کرد؟

رونمایی از یک راه حل طلایی برای بهره گیری هرچه بیشتر از خواص سبوس

خواص سبوس

در واقع تخمیری که در حین تهیه نان، بر روی آرد کامل انجام می‌گیرد، موجب حذف اسید فیتیک آن می‌شود و اینگونه شما هم از خواص سبوس بهره برده اید و هم از مضرات اسیدفیتیک برای بدنتان در امان مانده‌اید. اما این پایان شیرین داستان زمانی محقق می شود که آرد مورد استفاده برای تهیه نان، آرد کامل یا همان آرد حاوی سبوس باشد.

 

سبوس برنج تا وقتی گنجینه‌ای از خواص است که به تنهایی و جدا مصرف نشود

سبوس را به تنهایی مصرف نکنید

اما چرا توصیه می‌کنیم که سبوس را به تنهایی مصرف نکنید یا به صورت مجزا به غذاهای خود اضافه نکنید؟

به دو دلیل:

  • اگر تا اینجای مقاله تمام حواستان را به ما داده باشید که حتماً هم همینطور است، دلیل اول را همین الان شما باید به ما بگویید؛ زیرا کمی بالاتر به آن اشاره کردیم. اما عیبی ندارد بار دیگر هم می‌گوییم زیرا دوست داریم که یکبار برای همیشه با کسب اطلاعات کافی درمورد اهمیت استفاده از سبوس، قدم مهمی برای سلامتی خودتان و خانواده‌تان بردارید.

 دلیل اول به همان موضوع اجرای تخمیر در حین تهیه نان برمی‌گردد، پس اگر ما سبوس را به صورت جداگانه مصرف کنیم، تخمیری روی آن انجام نگرفته تا اسیدفیتیک موجود در آن را هم کاهش دهد.

  • دلیل دوم به خاطر مسائل بهداشتی قضیه است؛ زیرا زمانی که برای تهیه برنج و آرد، سبوس آن‌ را جدا می‌کنند، این سبوس مازاد به عنوان دور ریز محسوب شده و درنتیجه دقت و حساسیت‌های لازم برای حفظ مسائل بهداشتی را نخواهد داشت و پر است از انواع آلودگی‌های شیمیایی، میکروبی و قارچی.

 

غلاتی که حاوی سبوس ارزشمند هستند؛ اما اسیدفیتیک مضر نه

معرفی لیست غلات سبوس داری که سرشار از خواص‌اند و بدون مواد مضر که همان اسیدفیتیک هست.

1) انواع نان‌های تهیه شده از آرد کامل که سبوس آن گرفته نشده باشد.

استفاده از نان‌های سبوس دار

         

2) غلات آماده مصرف صبحانه که روی ان نوشته شده whole grain یا High fiber .

غلات آماده برای صبحانه

    

  3) جو پرک یا جودوسر که برای مصرف سوپ و آش یا  اوتمیل که یک صبحانه مغذی است استفاده می‌شود.

فواید جوپرک برای صبحانه

    

 4) گرانولا (نوعی غلات آماده مصرف برای صبحانه)

گرانولا

نتیجه گیری مهم:

بنابرای ازین پس سعی کنید نان مصرفی خود را از نانوایی تهیه کنید که آرد مصرفی‌اش آرد کامل یا همان آرد غنی از سبوس باشد یا از نان‌های کارخانه‌ای استفاده کنید که رویش نوشته شده سبوس‌دار هستند.

مطمئن باشید با اینکار قدم مهمی برای حفظ سلامتی هرچه بیشتر بدنتان برداشته‌اید. راستی چه‌قدر از وضعیت سلامتی بدنتان آگاهید؟ آیا می‌دانستید که با یک تست ساده می‌توانید به سن واقعی بدنتان که همان سن بیولوژیکتان است پی ببرید؟ نتیجه‌ی این تست معیار خیلی خوبی برای تخمین سن سلامتی‌تان است.

انجام تست تعیین سن بیولوژیک، تنها با یک کلیک

 

طریقه‌ی شناسایی نان‌های سبوس‌دار، رنگ تیره تر آن‌هاست.

تا به اینجا شمارا با منابعی از غلات سبوس‌دار آشنا کردیم، که نه تنها برای سلامتی‌تان ضرری ندارند، بلکه سرشار از مواد و ویتامین‌های ضروری و مورد نیاز بدنتان هم می‌باشند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چطور سبوس با خواصی که دارد می‌تواند باعث کاهش وزن، رفع یبوست و کاهش قند خونتان هم بشود و چرا استفاده از آن را به خانم‌های باردار یا کودکان  توصیه می‌کنیم.

نویسنده: مهسا صالح آبادی